Loading…

Dëshironi të keni gjumë të mirë, atëherë pini një gotë nga ky lëng para se të shkoni në shtrat

  • 31/07/2020 | 22:28

Dëshironi të keni gjumë të mirë, atëherë pini një gotë nga ky lëng para se të shkoni në shtrat

Ndoshta nuk e dinit, po lëngu i qershisë ju ndihmon për një gjumë më të qetë.


Nëse po keni probleme për të fjetur, hulumtuesit kanë zbuluar se përdorimi i këtij fruti mund të mposhtë pagjumësinë dhe të rrisë kohën e gjumit.

Ky lëng ishte përdorur nga atletët profesionistë gjatë Lojërave Olimpike në Pekin më 2008,  për t’i ndihmuar në gjumë më të mirë. Gjithashtu studimet kanë treguar se ky lëng është një pjesë e rëndësishme e protokollit të shërimit për të gjitha ekipet profesionale të sportit.

Pra, është koha të hiqni dorë nga barnat e gjumit dhe të filloni menjëherë të pini lëng qershie.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë