Loading…

Dështon rundi i par i votimit të presidentit

  • 03/04/2021 | 21:15

Dështon rundi i par i votimit të presidentit

Nuk kalon në rundin e parë votimi për president,  janë vetëm 78 deputet që kanë marrë pjesë në votim, e që për ta bërë kuorumin duhen të marrin pjesë 80 deputet, shkruan Gazeta Metro.


Janë numëruar të gjitha votat e deputetëve që ishin të pranishëm, mirëpo vetëm 78 deputet kanë marrë pjesë në votim.

Kjo ka bërë që në rundin e e parë të dështoj që të bëhet kuorumi, ku duhej të votonin 80 deputet.

Tre deputetët e LDK’së të cilët ishin deklaruar edhe më herët se nuk do të merrnin pjesë në zgjedhje e presidentes Vjosa Osmani, ashtu edhe ka ndodhur.

Avdullah Hoti, Agim Veliu e Driton Selmanaj, janë deputetë që ia kanë pamundësuar kuorumin Vjosa Osmanit për t’u zgjedhur presidente./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë