Loading…

Dështon votimi për seancë të jashtëzakonshme

  • 30/11/2016 | 11:31

Dështon votimi për seancë të jashtëzakonshme

Gjatë seancës së sotme në Kuvendin e Kosovës, kryetari Kadri Veseli hapi votimin për të votuar për mbajtjen e seancës së jashtëzakonshëm për rastin e Astrit Deharit, por nuk u arritën votat e majtueshme.

Votimi nuk kaloi pasi që dueputët e paritve politike shumicë PDK dhe LDK nuk votuan pro, për mbajtejn e kësaj seance.

Gjatë votimit Partia Demokratike e Kosovës dhe Lidhja Demokratike e Kosovës e kundërshtuan mbajten e seancës, ndërsa Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe NISMA për Kosovën e përkrahën atë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë