Loading…

Detaje brenda aksionit, si ndodhi ekzekutimi i Osama Bin Laden

  • 04/05/2021 | 15:29

Detaje brenda aksionit, si ndodhi ekzekutimi i Osama Bin Laden

Më 2 maj të vitit 2011 një njësit special i forcave amerikane në një aksion të mirë-organizuar ekzekutuan kreun e organizatës terroriste ‘Al-Kaida’ në Abbottbad të Pakistanit.


Osama Bin Laden, udhëheqës i Al-Kaida është përgjegjës për shumë sulme terroriste ndër të cilat edhe sulmet e 11 shtatorit në Amerikë.

CNN para 10 vitesh nëpërmjet pamjeve grafike dhe atyre amatore nga vendi i ngjarjes dhe intervista ka treguar aksionin e forcave amerikane.

Video:

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë