Loading…

Detaje nga krimi në Shkodër: 55-vjeçari e vrau motrën me silenciator, pastruesja e lajmëroi policinë

  • 07/06/2021 | 08:34

Detaje nga krimi në Shkodër: 55-vjeçari e vrau motrën me silenciator, pastruesja e lajmëroi policinë

Detaje të reja janë mësuar nga krimi në familje që tronditi Shkodrën mbrëmjen e djeshme.


Burime bëjnë me dije se ka qenë pastruesja e cila ka njoftuar policinë për humbjen e kontaktit me 58-vjeçaren Diana Vukajn e cila u vra me armë zjarri nga vëllai i saj, Fabian Vukaj, 55-vjeç.

Mësohet se ai e ka kryer ekzekutimin e të motrës me armë zjarri tip silenciator në dhomën e saj të gjumit. Viktima kishte humbur kontaktet prej dy ditësh, një ditë pas kthimit të saj nga Gjermania.

Pas marrjes së denoncimit, policia ka mbërritur në banesën pranë shkollës “Ndoc Mazi” dhe ka gjetur të vdekur Diana Vukajn, ndërsa kanë bërë arrestimin e vëllait të saj si autor të dyshuar. Mësohet se vëlla e motër ishin të pa martuar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë