Loading…

Detaje të reja: Kështu ndodhi aksidenti tragjik në “Rrugën e Kombit” ku vdiqën katër kosovarë

  • 15/01/2021 | 10:56

Detaje të reja: Kështu ndodhi aksidenti tragjik në “Rrugën e Kombit” ku vdiqën katër kosovarë

Detaje të reja nga aksidenti në Rrugën e Kombit në segmentin Milot-Rrëshen, ku humbën jetën 4 persona.


Sipas policisë shkak i aksidentit është bërë parakalimi i gabuar i makinës ku po udhëtonin 4 viktimat. Mësohet se shoferi Blerim Avdiaj, 45 vjeç nuk e ka parë kthesën dhe mjetin e tonazhit të rëndë, duke u përplasur fatalisht.

Drejtuesi i kamionit Isa Ishala është marrë në pyetje nga efektivët dhe është lënë i lirë pas përfundimit të procesit.

Automjeti “Citroen” me të cilin udhëtonin u përplas me një kamion pasditen e së enjtes në Rrugën e Kombit, në aksin Milot-Morinë.

Ngjarja rezultoi fatal për bashkëshortët Blerim dhe Anjeza Avdiaj 45 dhe 34 vjeç, vajzën e tyre Medina 5 vjeçe si dhe për të afërmin Klejdi Koçin.

Për fat të mirë nga aksidenti tragjik shpëtoi vajza e dytë e familjes, Violeta 3 vjeçare.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë