Loading…

Detaje të reja: Zbulohet kush është grabitësi tjetër i maskuar në pistën e Rinasit

  • 23/04/2019 | 09:08

Detaje të reja: Zbulohet kush është grabitësi tjetër i maskuar në pistën e Rinasit

Dalin detaje të reja nga operacioni i policisë për arrestimin e garbitësve të parave në pistën e aeroportit të Rinasit.

Oltian Veseli, njëri prej 4 të arrestuarve për këtë ngjarje mësohet se ka jetuar për disa kohë në Jemen, Afganistan ku ka luftuar në krah të muxhahedinëve.

Ai është arrestuar nga forcat amerikane në vitin 2006 dhe më pas është kthyer në Shqipëri. Për këtë shkak ai njihej edhe me nofkën “imami”. Vëllai i Oltian Veselit, Ermal Veseli ka një piceri në Krujë.

Të arrestuarit e tjerë janë Alkond Bengasi 34 vjeç, Renaldo Sula, 25 vjeç Saimir Çela, 28 vjeç, të tre banues në Elbasan. Dy nga të arrestuarit kishin në pronësi servisin që gjendet në rrethrrotullimin e Bradasheshit në Elbasan, atje ku dyshohet se u modifikua dhe makina me logon “Hetimi Tatimor”.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë