Loading…

Detaji që u iku të gjithëve: Dafina Zeqiri në mbështetje të LGBT përmes këngës së re

  • 02/07/2020 | 23:12

Detaji që u iku të gjithëve: Dafina Zeqiri në mbështetje të LGBT përmes këngës së re

Ditën e djeshme Dafina Zeqiri, Ledri Vula dhe Lumi B lansuan këngën “Aman”, që kishin paralajmëruar prej disa ditësh dhe aktualisht po bën namin.


Videoklipi me motive tropikale të jep një tjetër energji dhe Dafina mori të gjithë vëmendjen me pamjen e saj super seksi, kurse Ledri dhe Lumi janë kombinuar me njëri-tjetrin dhe duken kaq cool!

Mirëpo, duket se nga videoklipi na paska shpëtuar një detaji, që lidhet me look-un e Dafinës, grimi në zonën e syve, bashkimi dhe shkrirja e ngjyrave vjen në formën e Cleopatra Cat Eye (grimi i syve ku tentohet të rikrijohet një look i ngjashëm me atë faraoneshës Kleopatra). Ngjyrat e përdorura krijojnë idenë e ylberit dhe këtu qëndron edhe detaji.

Në një postim në Instagram, grimieri Arbër Bytyqi u shpreh se atij dhe Dafinës i lindi ideja për të krijuar look-un nisur nga LGBT Pride Month – muaj (qershor) gjatë të cilit kërkohet që të ndërgjegjësohet shoqëria mbi të drejtat e komunitetit LGBTQ+.

Grimi u kompletua me rouge në nuancat e pjeshkës, buzëkuq nude dhe pak highlighter te mollëzat.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë