Loading…

Dete dhe lumenj që takohen por nuk përzihen

  • 21/12/2016 | 23:20

Dete dhe lumenj që takohen por nuk përzihen

Natyra është me të vërtetë e  mahnitshme. Çuditë janë nga më të ndryshmet dhe më interesantet kur flitet për të. Në fakt, asgjë nuk është e çuditshme kur përmendet natyra, si krijuese e mrekullive të botës.

Gazetametro.net kësaj rradhe ka përzgjedhur disa lumenj që bashkohen dhe nuk e ndryshojnë asapak ngjyrën e tyre, edhe pse përzihen mes vete ata vazhdojnë ta sfidojnë njëra tjetrën, duke mos marrë një nuancë. Pika e bashkimit mes tyre na duket si një luftë e vërtetë rivalësh.

Jiangling dhe Yangtze, Kinë
45855-1000-144657142820131210224115

Deti Karaibe dhe Oqeani Atlantik
46105-1000-1446571428am_25280_5830806_782056

Deti i Veriut dhe Detit Baltik
45805-1000-14465714281529699_260646427465933_4114518207755538126_o
Rhone dhe Arve, Zvicër
zz

Drava dhe Danubi, Kroaci
k

Lumenjtë Toboli dhe Irtyshi, Tobolsk, Rusi
rusi

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë