Loading…

Detyruan fëmijët e tyre të kërkojnë lëmoshë, burrë e grua arrestohen në Istog

  • 03/02/2023 | 17:24

Detyruan fëmijët e tyre të kërkojnë lëmoshë, burrë e grua arrestohen në Istog

Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë, me një komunikatë për media, kanë njoftuar se kanë arrestuar burrë dhe grua, pasi që këta të fundit dyshohet se kishin detyruar fëmijët e tyre për të kërkuar lëmoshë, shkruan Gazeta Metro.


Për këtë rast, policia paraprakisht kishin pranuar një informatë në qytetin e Istogut.

Pas kësaj njësitet e policisë janë vënë në lëvizje dhe kanë arrestuar të dyshuarin, dhe më pastaj edhe bashkëshorten e tij.

Me të përfunduar këto procedura, prokurori i rastit i  ka dërguar ata në mbajtje.

Njoftimi i plotë:

Me datën 03.02.2023, Stacioni Policor në Istog, ёshtё informuar se nё
rrugën “2 Korriku” nё Istog, nga njё automjet (kombi), kanё dalur disa fёmijё
pёr tё kёrkuar lёmoshё.
Menjёherё rastit ju kanё pёrgjigjur njësitet relevante tё Stacionit Policor
nё Istog, tё cilёt e kanё identifikuar dhe arrestuar tё dyshuarin:
∙E.G. i lindur me  1992
I njëjti ёshtё intervistuar, mё pas ёshtё arrestuar edhe bashkëshortja e
tij, e cila ёshtё e pёrfshirё nё kёtё vepёr penale.
Tё dyshuarit i kanё detyruar fëmijët e tyre tё kёrkojnё lёmoshё.
Lidhur me rastin ёshtё njoftuar Prokurori i shtetit, i cili ka urdhёruar qё
i dyshuari tё dёrgohet nё mbajtje pёr 48-orё, ndёrsa e dyshuara ёshtё liruar
nё procedurё tё rregullt./gazetametro.net 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë