Loading…

Dezinformata serbe për sulmin ndaj të moshuarës në Pejë arrin edhe në Spanjë

  • 03/11/2022 | 22:07

Dezinformata serbe për sulmin ndaj të moshuarës në Pejë arrin edhe në Spanjë

Dezinformata serbe që e moshuara nga rasti i Pejës ishte e komunitetit serb tashmë është shpërndarë edhe në Spanjë, nga kanali televiziv, Telecinco.


Kështu bëri të ditur profesor asistenti në Fakultetin e Filologjisë në UP, Dren Gërguri, përmes një postimi në rrjetin social Facebook.

“Të tmerrshme: pamjet e keqtrajtimit të një infermiereje shqiptare ndaj një të moshuare serbe në Kosovë”, ishte titulli i artikullit të televizionit, Telecino.

Kujtojmë se dje mediat serbe, me qëllim të propagandës, raportuan se gruaja e sulmuar dje në Pejë ishte serbe.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë