Loading…

Dhjetë rregulla të futbollit kur je fëmijë

  • 26/01/2019 | 23:51

Dhjetë rregulla të futbollit kur je fëmijë

Rregulla interesante, të pashkruara, të cilat gjithmonë janë respektuar dhe do të respektohen kur është në pyetje futbolli për vocrrakë, transmeton Gazeta Metro

Lexojini këto rregulla dhe vlerësoni sa ka të vërtetë në to. Besojmë se këto dhjetë rregulla do t’ju kthejnë në një kohë të kaluar, kur pa brenga keni vrapuar pas topit.

1. Më i trashi gjithmonë mbron.

2. Personi i cili është pronar i topit vendos se kush do të luajë.

3. Penalltia pranohet vetëm nëse lojtari i fauluar shan.

4. Loja përfundon ekskluzivisht kur të gjithë lojtarët lodhen.

5. Sa do të jetë gol-diferenca, fiton ai i cili e jep golin në vazhdim.

6. Nuk ka refer.

7. Po s’pat top, bën edhe shishja e plastikës.

8. Nëse të zgjedhin të fundin në jetë s’ka shpresë për ty.

9. Situata më e tmerrshme është kur topi bllokohet nën automobil.

10. Kur pronari i topit nervozohet, loja mbaron. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë