Loading…

Dhjetëra shqiptarë në Colmar për ta mbështetur Haradinajn (Video)

  • 02/03/2017 | 10:35

Dhjetëra shqiptarë në Colmar për ta mbështetur Haradinajn (Video)

Numër i madh i shqiptarëve, kryesisht me flamuj kombëtarë në duar kanë udhëtuar drejt qytetit të vogël francez, Colmar, për të mbështetur liderin e AAK’së, Ramush Haradinaj.


Ata sot kanë pritur që Haradinaj të lirohet, por gjykata franceze vendosi ndryshe, duke i dhënë kohë Serbisë edhe rreth një muaj për të sjellë dëshmi shtesë rreth kërkesës së saj për ekstradim në Serbi.

Haradinaj pas seancës, tha se ky ishte vendim politik, dhe më së paku gjyqësor. /gazetametro.net

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë