Loading…

Dhjetëra të vdekur në Evropë për shkak të temperaturave ekstreme

  • 08/01/2017 | 18:20

Dhjetëra të vdekur në Evropë për shkak të temperaturave ekstreme

Temperaturat e skajshme kanë përfshirë të gjithë Evropën dhe kanë shkaktuar vdekjen e të paktën 20 vetëve gjatë dy ditëve të fundit, duke përfshirë edhe disa emigrantë dhe njerëz të pastrehë.

Italia ka anuluar fluturimet dhe lëvizjen e  trageteve  si dhe shkollat në jug pritet të mbyllet të hënën.

Turqia ka qenë gjithashtu e  prekur keq. Bosfori ishte i mbyllur për anije,  pasi një stuhi dëbore  e goditi Stambollin, shkruan BBC.

Të paktën 10 njerëz kanë vdekur nga të ftohtit në Poloni. Temperaturat e natës në Rusi kanë ranë në -30 gradë celsius.

Edhe në Greqi  temperaturat kanë shkuar në – 15 gradë celsius  në veri, ku një emigrant afgan ka vdekur nga të ftohtit e  javës së kaluar si dhe rrugët janë mbyllur./Gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë