Loading…

Dhuna brutale në stacionin e policisë: IPK’ja arreston edhe një koleg të Haris Kelmendit

  • 03/02/2021 | 16:21

Dhuna brutale në stacionin e policisë: IPK’ja arreston edhe një koleg të Haris Kelmendit

Inspektorati Policor i Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dhe suspenduar një tjetër zyrtar policor për veprën “keqtrajtim gjatë ushtrimit të detyrës zyrtare”.

IPK’ja ka bërë me dije se hetimi kishte filluar kur përmes rrugëve operative hetuesit kanë siguruar një informacion (vide-incizim) në bazë të të cilit dyshohej për tejkalim të autorizimeve policore gjatë përdorimit të forcës nga një zyrtar policor në Prishtinë.

Ky është zyrtari i dytë policor i arrestuar lidhur me rastin e njëjtë pasi që IPK-ja kishte arrestuar zyrtarin policor, Harris Kelmendi, më 28 janar.

“Veprimet e mëtutjeshme hetimore lidhur me këtë rast për të sqaruar rrethanat e këtij incidenti do të vazhdojnë nga hetuesit e IPK-së në konsultim të vazhdueshëm me prokurorin përgjegjës”, thuhet në komunikatë.

Ndryshe, edhe zyrtari policor Haris Kelmendi është arrestuar më 28 janar nën dyshimin për veprën penale “keqtrajtim gjatë ushtrimit të detyrës zyrtare”

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë