Loading…

Dhuna në familje: Katër burra rrahën gratë, njëri nga diaspora kanosi të tijën, një tjetër rrahu motrën

  • 02/12/2021 | 11:43

Dhuna në familje: Katër burra rrahën gratë, njëri nga diaspora kanosi të tijën, një tjetër rrahu motrën

Në raportin e fundit policor janë shënuar një varg rastesh të dhunës në familje.

Në katër prej këtyre rasteve, burrat i kanë rrahur bashkëshortet për motive të ulëta.

Një e tillë ndodhi në Podujevë, dhe llapjani në fjalë është dërguar në mbajtje.  Në Fushë Kosovë, shkaku i dhunës që e pësoi nga burri, një grua përfundoi në spital. Burri ndodhet në arrati për momentin. Edhe në Prishtinë një grua u rrah nga bashkëshorti.

Ndërkohë, në Fushë Kosovë bashkëshorti nga diaspora e ka kanosur gruan e tij në Kosovë. Në Novobërdë, po ashtu burri ka sulmuar fizikisht gruan ndërsa në Malishevë burri thjesht e ka kanosur. Ndërkohë që në Vushtrri ka pasur një sulm të një burri ndaj motrës së tij. Rritja e dhunës në familje po konsiderohet si shumë shqetësuese meqë rastet në vend janë gjithmonë e më të shpeshta.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë