Loading…

Dhuna në Parlament: 214 vite burg për ngjarjet e përgjakshme të “27 prillit”

  • 15/03/2019 | 14:15

Dhuna në Parlament: 214 vite burg për ngjarjet e përgjakshme të “27 prillit”

Me gjithsej 214 vite burg janë dënuar 17 të akuzuarit që kanë mbetur, nga 33 gjithsej më parë për dhunën në Parlamentin e Maqedonisë, më 27 prill të vitit 2017.

Mitko Çavkov, 18 vjet burg
Dushko Lazarov, 15 vjet burg
Goran Gjoshevski-Levi, 15 vjet burg
Mitko Peshov, 18 vjet burg
Oliver Popovski, 13 vjet burg
Munir Pepiq, 15 vjet burg
Abdulfeta Alimi, 7 vjet burg
Oliver Radullov, 10 vjet burg
Jane Çento, 15 vjet burg
Igor Jug, 12 vjet burg
Aleksandar Vasilevski-Ninxha, 8 vjet burg
Nikolla Mitrevski-Kolo, 15 vjet burg
Mlladen Dodevski, 12 vjet burg
Gorançe Angelovski, 12 vjet burg
Vllatko Trajkovski, 15 vjet burg
Uillijam Mihajlovski, 14 vjet burg
Igor Durlovski, obligohet me paraqitje

Mediet e Shkupit bëjnë të ditur se të dënuarve do t’u llogaritet edhe koha e kaluar në paraburgim.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë