Loading…

Dhuratat më të mira për 8 Mars

  • 06/03/2017 | 10:28

Dhuratat më të mira për 8 Mars

8 marsi është dita e gruas dhe keni ngecur duke menduar se çfarë të bëni për dhuratë? Këtu ju kemi sjellur disa nga zgjedhjet që mund t’i bëni.

Buqetë me lule

Ndonse është bërë paksa e njëtrajtshme dhurimi i luleve për festën e gruas, por patjetër mbetet një dhuratë që simbolizon sinqeritet dhe dashuri, gjithashtu respekt të madh.

lule

Qantë krahu

Është dhuratë simbolike, por që për një grua do të thotë shumë vetëm ideja për të, jeni të kujdesshëm për t’a përshtatur atë me stilin e saj, qoftë për nënën apo bashkëshorten tuaj.

Parfum

Parfumi është dhuratë ideale për këtë festë, mundohuni të gjeni llojin e parfumit që i përshtatet, që ka aromë të ëmbël dhe të lehtë.

Këpucë

Femrat janë të dhëna pas garderobës, dhe një palë këpucë për trendin pranëveror, do të ishin një dhuratë e mire besoj, përsëri kujdes në përshtatjen e stilit.

Unazë ose qafore

Është diçka që ajo do t’a mbajë me kujdes dhe si kujtim gjatë gjithë jetës, edhe nëse ndonjëherë dinamika e jetës ju largon nga njëri-tjetri, ajo do të ju mbajë në kujtesë saherë që t’a shef atë.

Një shall të bukur

Një shall i bukur me ngjyra gazmore nga materiali i mëndafshit me fije të bukura nga ky material, i përshtatet të gjitha moshave dhe do të jetë i përdorëshëm edhe në mbrëmje të veçanta.

Kuti me ëmbëlsira të vogla

Është simbolizim i lumturisë dhe ëmbëlsisë së raportit apo jetës në këtë raport, kështu që është një dhuratë e mirë dhe ideale.
Përkujdesuni që çdo dhuratë edhe nëse nuk është një nga këto, t’ia bashkoni edhe një kartolinë uruese me fjalët më të sinqerta dhe më të ëmbla që mund t’i nxjerrëni nga vetja, mundohuni që kjo të jetë ditë e veçantë për nënat ose bashkëshortet tuaja.

ladyalbania-8-ide-dhuratash-per-diten-e-8-marsit-001

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë