Loading…

Diagnistifikohet me një sëmundje të rëndë – Kaltrina Zhushi ka nëvojë për ndihmë

  • 15/04/2019 | 23:58

Diagnistifikohet me një sëmundje të rëndë – Kaltrina Zhushi ka nëvojë për ndihmë

Kaltrina Zhushi është diagnostifikuar me sëmundjen e rrallë të Encephalitis Autoimuna Anti NMDAR.


Kjo sëmundje atakon sistemin nervor dhe vështirëson funksionimin e rregullt të trupit. Kjo sëmundje ka kosto të lartë dhe nuk mund të trajtohet në Kosovë. Diagnostifikimi i sëmundjes te Kaltrina, është bërë relativisht vonë dhe çdo vonesë në luftë me këtë sëmundje është një ditë e cila rrezikon seriozisht jetën e Kaltrinës.

Prandaj familjet Zhushi dhe Gjonbalaj/ Hasanaj, bashkë me shoqërinë e saj e kanë nisur një kampanjë përmes së cilës synojmë të mbledhim fonde të cilat do të mundësonin sigurimin e terapisë së nevojshme për Kaltrinën.

Për të fituar këtë betejë duhet ndihma e secilit prej jush, kontribuo edhe ti!

Nr.i xhirollogarisë në të cilën mund të kontribuoni është: TEB: 2011000057284166 – Zalbone Zhushi

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë