Loading…

Diagnostifikohet me kancer: Jep dorëheqje deputetja gjermane

  • 10/09/2019 | 17:05

Diagnostifikohet me kancer: Jep dorëheqje deputetja gjermane

Manuela Schwesig nga Partia Socialdemokratike në Gjermani, ka dhënë dorëheqje pasi është diagnostifikuar me kancet të gjirit, shkruan Gazeta Metro.


Schwesig tha të martën se ajo planifikon të heqë dorë nga pozicioni i saj në udhëheqjen e qendrës së majtë, por që ajo do të mbajë punën e saj e dytë si guvernatore e landit gjerman Mecklenburg-Vorpommern.

Ajo është e sigurt që do të shërohet plotësisht, por se ajo ka nevojë për trajtim dhe nuk do të jetë në gjendje të marrë pjesë në çdo takim publik në muajt e ardhshëm.

Manuela Schwesig është udhëheqësja e përkohshme e Partisë Socialdemokratike gjermane./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë