Loading…

Dialogu tash në një nivel tjetër përfaqësimi

  • 24/01/2017 | 08:30

Dialogu tash në një nivel tjetër përfaqësimi

Për herë të parë delegacionet e Serbisë dhe Kosovës do të udhëhiqen nga krerët më të lartë të shtetit, Presidenti dhe Kryeministri.

Kështu do ndodhë  sot, ku përkundër tensionimit të marrëdhënieve mes të dyja vendeve, në Bruksel do të takohen presidentet dhe kryeministrat e të dyja vendeve.

Askush nuk e di pse dhe çfarë do të bisedohet mes dy vendeve. Këtë përgjigje po e kërkojnë edhe tri partitë Opozitare, Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën.

Madje që të tria po kërkojnë ndërprerjen e këtyre bisedimeve që për ta janë pa kushte dhe të dëmshme për Kosovën./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë