Loading…

Diaspora regjistron partinë në KQZ: Gërrnaçat do të shtyhen për pushtet, jo për ndihmesa në Kosovë

  • 17/06/2021 | 15:14

Diaspora regjistron partinë në KQZ: Gërrnaçat do të shtyhen për pushtet, jo për ndihmesa në Kosovë

Opinionisti dhe gazetari, Valon Syla, ka thënë se pas regjistrimit të Partisë Demokratike të Diasporës në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), gërrnaçat do të shtyhen për pushtet, jo për ndihmesa në Kosovë, shkruan Gazeta Metro.


Sot në Kosovë është hapur edhe një parti e re, e cila quhet Partia Demokratike e Diasporës.

Në mbledhjen e sotshme të KQZ’së, ku është diskutuar për zgjedhjet lokale, është miratuar edhe regjistrimi i kësaj partie politike.

Pas këtij miratimi është gazetari Valon Syla, që ka reaguar me anë të një shkrimi në Facebook, duke thënë se tash gërrnaçat do të shtyhen për pushtet, jo për ndihmesa në Kosovë.

“Partia Demokratike e Diasporës qenka regjistru në KQZ. Tash do të jetë interesant, kur gërrnaçat shtyhen në mes veti, jo me na ndihmu qysh kanë qef me u thirrë… por kush po merr pushtet ma shumë”, ka shkruar Syla.

Më poshtë keni shkrimin e plotë të tij. /gazetametro.net

Gurbetëqarët çelin parti në Kosovë, regjistrohen zyrtarisht në KQZ

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë