Loading…

Digjen 8 mijë zogj të pulave në një fermë në Prizren

  • 05/06/2021 | 09:11

Digjen 8 mijë zogj të pulave në një fermë në Prizren

Një fermë e pulave në lagjen “Bajram Curri” në Prizren është përfshirë nga zjarri. Si pasojë e zjarrit, janë djegur tetë mijë zogj të pulave dhe një pjesë e fermës, transmeton Gazeta Metro.


Policia ka bërë me dije se janë duke e hetuar rastin dhe se për ngjarjen është informuar edhe prokurori.

Sipas Policisë ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se ferma e tij e pulave është përfshirë nga zjarri.

Njësitet policore, zjarrfikësit dhe ekipi i KEDS-it kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë lokalizuar zjarrin.

Si pasojë e zjarrit, të lënduar nuk ka, ndërsa janë djegur rreth 8,000 (tetëmijë) zogj të pulave dhe po ashtu është djegur edhe një pjesë e fermës-objektit.

Njësitet policore janë duke hetuar rastin, ndërsa është informuar edhe prokurori lidhur me rastin”, thuhet në raport. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë