Loading…

Digjet banesa në Mitrovicën e Veriut (Video)

  • 20/03/2017 | 10:44

Digjet banesa në Mitrovicën e Veriut (Video)

Në Mitrovicën Veriore, në ndërtesën katërkatëshe është djegur një banesë, të lënduar nuk ka por është shkaktuar dëmi i madh material.


Banesa në të cilën ka shpërthyer zjarri gjendet në rrugën Mbreti Petar.

Shefi operativ i policisë regjionale Zeljko Bojic i ka deklaruar agjencisë serbe Tanjug se në zjarr askush nuk është lënduar sepse në momentin e shpërthimit të zjarrit askush nuk ishte në banesë, përcjell gazetametro.net

pozar1

Bojic ka thënë se është shkaktuar dëmi i konsiderueshëm material dhe se shkaku i zjarrit ende nuk dihet.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë zjarrfikësit të cilët e kanë shuar zjarrin, dhe prezent ishte edhe policia.

Në përdhese të ndërtesës ku është banesa e cila u dogj gjenden hapësirat e njërës nga bankat kosovare. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë