Loading…

Dijetarin arab që vizitoi edhe Kosovën e pret dënimi me ekzekutim: Flasin nga BIK

  • 22/05/2019 | 20:56

Dijetarin arab që vizitoi edhe Kosovën e pret dënimi me ekzekutim: Flasin nga BIK

Besimtarët tiranas që e përqafuan ka gjasë të pikëllohen shumë pas dy javësh kur të marrin vesh një lajm për dijetarin nga Arabia Saudite.


Në vendin e tij, Salman al-Eude, po e pret ekzekutimin dhe ky dënim pritet t’i shqiptohet me të përfunduar Ramazni.

Teologu që pati vizituar edhe Kosovën, përballet me 37 akuza, për prishjen e rendit publik, kundërshtimin ndaj sunduesit dhe aktivizmin në vallëzrinë myslimane.

Lajmin se el-Eude do të vritet, e para e dha media “MiddleEastEye”, derisa për të raportuan edhe mediat tjera ndërkombëtare si Mirror e Al-Jazzera.

Por, Ahmet Sadriu, zëdhënësi i Bashkësisë Islame të Kosovës, tha përmes telefonit se krejt kjo është lajm i rremë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë