Loading…

Dioqeza e Rashkës e Prizrenit: Sipas informatave të deritashme prifti në Vushtrri ka kryer vetëvrasje

  • 27/01/2023 | 20:53

Dioqeza e Rashkës e Prizrenit: Sipas informatave të deritashme prifti në Vushtrri ka kryer vetëvrasje

Dioqeza e Rashkës së Prizrenit ka thënë se sipas informacioneve që kanë prifti serb C.S në kishën ortodokse në Vushtrri është vetëvrarë.


“Me pikëllim të thellë ndjejmë nevojën që ta informojmë opinionin publik për incidentin fatkeq që ndodhi mbrëmë në Vushtrri”, thuhet në njoftim.

Dioqeza u ka shprehurngushëllimet e sinqerta familjes së priftit.

Trupi i C.S. (48-vjeçar) është gjetur në shtëpinë e famullisë së kishës në Vushtrri mbrëmë pak para orës 23.00, raporton kossev.info, transmeton Gazeta Express.

Policia ka gjetur një armë dhe trupi është dërguar për autopsi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë