Loading…
Diplomati amerikan paradite në Kosovë, por pasdite i thurë lavde Serbisë
  • 13/03/2018 | 22:41

Diplomati amerikan paradite në Kosovë, por pasdite i thurë lavde Serbisë

Diplomati amerikan, Wes Michel, i cili paraditen e sotme vizitoi Kosovën, pasdite qëndroi në Serbi. Ai atje u prit nga ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Dacic, shkruajnë mediat serbe.


Mitchell i ka thënë Dacicit se SHBA-ja e konsideron Serbinë shtyllë të stabilitetit në Ballkan, përcjell Gazeta Metro.

“SHBA-të e konsiderojnë Serbinë si shtyllën kurrizore të stabilitetit në Ballkan”, ka thënë Michel, gjatë takimit me Dacic, të cilit i dhuroi një ribotim të deklaratave të presidentit amerikan Woodrow Wilson në Kosovë nga “New York Times”, në qershor të vitit 1918 .

Dacic ka thënë se “vlerësohet përkrahja e SHBA-së ndërsa ka përkujtuar 100 vjetorin e ngritjes së flamurit serb në Shtëpinë Bardhë si shenjë e aleancës ndërmjet dy vendeve”./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë