Loading…

Disa arsye pse duhet të uleni pranë dritares në aeroplan (Foto)

  • 06/01/2017 | 20:21

Disa arsye pse duhet të uleni pranë dritares në aeroplan (Foto)

Shumë njerëz, kur udhëtojnë me aeroplan kanë frikë nga lartësia apo shikimi nga dritarja, por ka të atillë që mezi presin që t’iu jepet mundësia të ulen pranë dritares.


Ne do të ju japim disa arsye pse duhet patjetër të rezervoni ulësen afër dritares.

Do të shihni sa e bukur është bota dhe sa ndryshe duket nga lartësia.

Do t’ju mahnisë kaltërsia qiellore.

Do të mund të përjetoni lindjen apo perëndimin e diellit.

Bukuritë mahnitëse  të reve, apo dhe fenomenet e ndryshme natyrore.

Në vijim ju sjellim disa pamje që janë parë, respektivisht përjetuar e fotografuar, nga pasagjerët e ulur pranë dritarëve të aeroplanëve, në pjesë të ndryshme të botës./gazetametro.net

 Reflektimi i qytetit të Chicagos në liqenin Michigan

re re re 0001

2. Fare pranë stuhisë

re re re 0002

3. Eklipsi solar i parë nga lartësia 13,500 m

re re re 0003

4. Maja më e lartë në Afrikë – Kilimanjaro

re re re 0004

5. Lindja e diellit

re re re 0005

6. Perëndimi i diellit

re re re 0006

7. Pamje e mahnitshme e ujëvares Guayana

re re re 0007

8. Zjarri në Big Sur, në California

re re re 0008

9. Ja përse Norvegjia është e bukur

re re re 0009

10. Lundrimi mbi retë e pafundme

re re re 0010

11. Ide kreative për foto

re re re 0011

12. Vargmalet e bukura të Pirinejeve

re re re 0012

13. Pamja e liqenit të ngrirë

re re re 0013

14. Varshava e mbërthyer nga mjegulla

re re re 0014

15. Los Angelesi i mahnitshëm

re re re 0015

16. Tempulli Prambanan në Indonezi

re re re 0016

17. Retë në formë pambuku

re re re 0017

18. Vullkani Taranaki, Zelandë e Re

re re re 0018

19. Edhe ca forma unikate të reve

re re re 0019

20. New Yorku magjepsës

re re re 0020

21. Mali Fuji

re re re 0021

22. Mali Rainier

re re re 0022

23.  Edhe një perëndim përrallor

re re re 0023

24. Pamje magjike e hënës

re re re 0024

25.Lamtumirë vend i bukur

re re re 0025

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë