Loading…
Disa i përdorin si ilaç, mirëpo bërthamat e kajsisë kanë një helm
  • 10/02/2018 | 14:25

Disa i përdorin si ilaç, mirëpo bërthamat e kajsisë kanë një helm

Një skandal i madh ka përfshirë internetin, pas raporteve se bërthamat e kajsive po shiten si antikancerogjenë.


Por pjesa më alarmante është se përbërja e këtyre bërthamave nuk ka të bëjë fare me “ilaçin kundër kancerit”.

Përkundrazi, sipas mjekëve ajo mund t’ju marrë edhe jetën personave që i konsumojnë.

Yahoo.it shkruan se materiali brenda bërthamave përmban amigdalinë.

Bëhet fjalë për një substancë qenë se e kapërdin mund të lëshojë cianur ose ndryshe, një nga helmet më të fuqishëm që i merr jetën njeriut në pak sekonda.

Andaj, mos e teproni dhe kujdes me farar e kajsive.

Çaji i xhenxhefilit për çdo njeri: shëron kollin, gripin, marramendjet, alergjitë dhe problemet menstruale

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë