Loading…

Disa nga emrat e shqiptarëve në qeverinë e Zoran Zaev

  • 27/05/2017 | 15:05

Disa nga emrat e shqiptarëve në qeverinë e Zoran Zaev

Maqedonia shumë shpejt pritet të bëhet me qeveri të re të drejtuar nga kryeministri Zoran Zaev, që në koalicion do të ketë edhe partitë shqiptare, BDI dhe LR-PDSH, e me gjasë edhe Lëvizjen Besa.


Gazeta Metro ka mësuar disa nga emrat e shqiptarëve që do të jenë pjesë e kabinetit të Zaev.

Hazbi Lika do të jetë zëvendëskryeministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie midis Komuniteteve.

Bujar Osmani zëvendëskryeministër për Bashkimin Europian.

Adnan Jashari ministër i Drejtësisë.

Sadulla Duraku Ministër i Ambientit Jetësor.

Ndërsa, një kuadër nga Kërçova do ta drejtojë ministrinë e Ekonomisë (redaksia e Gazeta Metro, posedon emrin, por për korrektesi nuk e zbulon, pasi ende nuk është vendim përfundimtar)

Shqiptarët do të kenë edhe ministrinë për Investime të Huaja, por ende nuk është vendosur për emrin se kush do të drjtojë këtë dikaster qeveritar. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë