Loading…

Distria Krasniqi e artë, triumfon në ‘Tashkent 2018’

  • 09/11/2018 | 13:27

Distria Krasniqi e artë, triumfon në ‘Tashkent 2018’

Kosovarja, Distria Krasniqi ka arritur ta rrëmbejë medaljen e artë në Grand Prix në ‘Tashkent 2018’ në Uzbekistan.


Distria Krasniqi pas disa paraqitjeve të mëdha arriti që ta fitojë medaljen e artë në Grand Prix në ‘Tashkent 2018’, transmeton GazetaMetro.

Në finale xhudistja kosovare  e mposhti hungarezen Eva Csernoviczi.

Kjo medalje e artë e Distria Krasniqit vjen në kategorinë deri në 48 kilogramë.

Ndryshe, në garë për medalje të artë janë edhe Majlinda Gjakova dhe Nora Kelmendi, të cilat poashtu kanë arritur në finale të ‘Tashkent 2018’./Gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë