Loading…

Distria Krasniqi me hapa të sigurt drejt medaljes së artë: Fiton edhe ndaj belges Amber Ryheul

  • 24/03/2023 | 10:34

Distria Krasniqi me hapa të sigurt drejt medaljes së artë: Fiton edhe ndaj belges Amber Ryheul

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, ka kaluar në gjysmëfinale të Grand Slamit të Tbilisit, transmeton Gazeta Metro.


Ajo triumfoi ndaj belges, Amber Ryheul, në çerekfinale të kategorisë deri në 52 kilogramë.

Më herët, Krasniqi mposhti xhudisten nga Afrika e Jugut, Charne Griesel.

Në anën tjetër, në garë ende janë Nora Gjakova dhe Flaka Loxha që kaluan me sukses në raundin e tretë, kurse në këtë fazë është eliminuar Erza Muminoviq. /gazetametro.net

Erza Muminoviq eliminohet nga Grand Slami i Tbilisit, mposhtet me IPPON

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë