Loading…

Dita e Forcave të Armatosura Shqiptare, uron Haradinaj: Sot ato kontribuojnë për paqen në botë

  • 04/12/2022 | 12:30

Dita e Forcave të Armatosura Shqiptare, uron Haradinaj: Sot ato kontribuojnë për paqen në botë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka uruar Shqipërinë me rastin e Ditës së Forcave të Armatosura.


Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj ka thënë se sot kujtojmë ata që kontribuan për krijimin dhe fuqizimin e Ushtrisë Shqiptare.

“Në këtë përvjetor, kujtojmë me respektin më të madh të gjithë ata që kontribuan për krijimin dhe fuqizimin e Ushtrisë Shqiptare”, ka shkruar Haradinaj.

Postimi i plotë: 

Urime Ditën e Forcave të Armatosura Shqiptare!

Në këtë përvjetor, kujtojmë me respektin më të madh të gjithë ata që kontribuan për krijimin dhe fuqizimin e Ushtrisë Shqiptare.

Sot, Forcat e Armatosura Shqiptare si pjesë e NATO-, kontribuojnë për paqen në misione të ndryshme në botë.

Urime!

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë