Loading…

Dita e fundit e Etno Fest, sonte ndahen çmimet

  • 25/08/2019 | 15:41

Dita e fundit e Etno Fest, sonte ndahen çmimet

Sonte mbahet ceremonia e shpërndarjes se çmimeve të festivalit të arteve dhe kulturës tradicionale “Etnofest, transmeton Gazeta Metro.


Ky ishte edicioni i nëntë i këtij festivali i cili nisi më 20 gusht. Ndërkohë, sot gjatë ditës do të mbahet një punëtori kreative dhe me instilacione ku edhe hapet atelie e piktorëve dhe skulptorëve në “Etnofest”.

Ky Festival kthen në vëmendje të njerëzve traditën dhe trashëgiminë materiale, por edhe shpirtërore.

Po ashtu, e veçanta e këtij edicioni ishte jetë lidhshmëria që iu është bërë riteve të vjetra, muzikës tradicionale me trendët modernë, duke i pasuruar dhe duke i bërë më të qasshme për publikun e ri./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë