Loading…

‘Dita e Pavarësisë, që na mbush me emocione’

  • 17/02/2017 | 11:10

‘Dita e Pavarësisë, që na mbush me emocione’

Presidenti, Hashim Thaçi, i cili 9 vjet më parë, në cilësinë e kryeministrit, lexoi Deklaratën e Pavarësisë në foltoren e Kuvendit të Kosovës, ka uruar sot 9 vjetorin e shpalljes së Kosovës shtet, duke thënë se kjo ditë na mbush me emocione të gjithëve.  


Thaçi në urimin e tij, ka bashkangjitur një foto të një fëmije me një flamur të Kosovës në dorë, ku në sfond shihet edhe flamuri i BE’së dhe ai i Shqipërisë.

“Dita e Pavarësisë është ditë që na mbush me emocione të gjithëve. Është ditë që na bënë krenarë për të kaluarën tonë, të sotmen dhe për të ardhmen e sigurt evropiane”.

“Dita e Republikës është dita juaj! Është ditë kur kujtojmë shumë e shumë gjenerata, prindër dhe familjarë tuaj, që ëndërruan, punuan dhe sakrifikuan që ne ta gëzojmë këtë ditë. Urime të gjithëve Dita e Pavarësisë. Kosova është vend i paqes dhe dashurisë”, ka shkruar Thaçi në Facebook. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë