Loading…

Ditë zie për Encën: Humb personin e afërt

  • 15/11/2021 | 15:45

Ditë zie për Encën: Humb personin e afërt

Ditët e fundit nuk ishin të mira për këngëtaren e njohur, Enca.


Kjo sepse këngëtarja në disa postime që ka bërë sot (e hënë) në InstaStory, ka treguar se gjyshi i saj ka ndërruar jetë.

“Ndaj shumë në rrjetet sociale por gjërat më personale që i kam më afër zemrës nuk i ndaj pothuajse kurrë… Disa ditë me parë një nga njerëzit më të dashur dhe të rëndësishëm në jetën time, u nda nga jeta”, ka shkruar fillimisht këngëtarja.

“Gjyshi im i mrekullueshëm, artist në shpirt dhe vepra, të dua dhe do të kujtojmë gjithmonë”, shkroi tutje Enca, duke publikuar një imazh të të ndjerit.

Më vonë, këngëtarja u shpreh se gjyshi i saj, i cili ishte shkrimtar, gjithë jetën ia ka dedikuar edukimit, artit dhe shkrimit.

“Disa vite më parë ai shkroi një biografi të detajuar dhe emocionuese mbi karrierën time artistike, të cilën nuk u ndjeva gati për ta publikuar në atë kohë. Por një ditë do ta bëjë dhe do ia dedikojë gjyshit tim, Jani Jojo”, ka thënë këngëtarja në një tjetër status dedikuar gjyshit të saj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë