Loading…

Ditën e hënë pushim zyrtar në Kosovë, festohet Dita e Europës

  • 07/05/2021 | 23:54

Ditën e hënë pushim zyrtar në Kosovë, festohet Dita e Europës

Ditën e hënë me 10 maj është ditë pushimi në Kosovë, kjo për shkak se ditën e diel me 9 maj është dita e Europës derisa festohet një ditë më vonë, shkruan Gazeta Metro.


Sipas kalendarit për festat zyrtare në Republikën e Kosovës për vitin 2021, me datë 9 maj e shtunë është Dita Europës, por që festohet ditën e hënë me 10 maj.

Këto festa zyrtare janë në pajtim me nenin 2 të Ligjit nr. 03/L-064, për festat zyrtare në Republikën e Kosovës.

Kujtojmë që muaji maj në Kosovë ka më së shumti festa zyrtare për këtë vit. Gjithsej brenda këtij muaji janë 4 ditë pushimi të festave zyrtare.

Më poshtë keni edhe njoftimin nga Ministria e Punëve të Brendshme. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë