Loading…

Dj i njohur shqiptar i kërkon falje Mozzikut, kjo është arsyeja

  • 24/11/2022 | 19:21

Dj i njohur shqiptar i kërkon falje Mozzikut, kjo është arsyeja

Para disa vitesh Dj i njohur shqiptar Sardi kishte bërë një deklaratë lidhur me rep-artistin Mozzik.


Ai për emisionin ”Pushime on Top”, ishte shprehur se nuk do t’i luaj kurrë këngët e Mozzikut.

“Nuk do ta luaj kurrë edhe pse ma kërkojnë njerëzit, sidomos këngët e albumit të tij të fundit, Mozart”, kishte thënë ai.

Ndërsa së fundmi në emisionin “E diel”, Dj i kërkoi falje artistit për deklaratën e dhënë.

“Në kohën kur jam pyetur realisht nuk ka pasur një këngë të Mozzikut që mua nuk më hynte në setin tim në lokal por më mbrapa ka bërë një këngë shumë më të bukur edhe të tjerët në vazhdimësi që mua më kanë ndihmuar për setin tim dhe që i kam vendosur. Nuk ka qenë se unë s’do luaj kurrë Mozzikut por që deri në atë moment këngët e tij mua nuk më përshtateshin me setin tim. Nuk është se mua së nuk më pëlqenin, kështu se gjithsesi të kërkoj falje sepse Mozzik është njëri nga artistet me të mirë dhe tekste shkruesit më të mirë që ka Kosova”, deklaroi ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë