Loading…

Djali në foto sot është kryetar i një partie në Kosovë

  • 25/01/2023 | 22:22

Djali në foto sot është kryetar i një partie në Kosovë

Djali që shihni në fotografi sot është kryetar i një partie opozitare në Kosovë.


Bëhet fjalë për Memli Krasniqin, lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, shkruan Gazeta Online Reporteri.net.

Krasniqi kishte pranuar pozitën e kryetarit në këtë parti më 3 korrik të vitit 2021, duke pasuar ish-kryetarin Kadri Veseli.

Memli Krasniqi u lind në Mitrovicë më 25 janar 1980.

Ai ka përfunduar studimet për Shkenca Politike dhe Administratë Publike në Fakultetin Filozofik të Universitetit të Prishtinës, ndërsa ka mbaruar magjistraturën në Marrëdhënie Ndërkombëtare në Shkollën Londineze për Ekonomi dhe Shkenca Politike (LSE).

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë