Loading…

Djokovici refuzoj vaksinimin: Vucic ka disa fjalë jo të mira për të

  • 13/01/2022 | 13:39

Djokovici refuzoj vaksinimin: Vucic ka disa fjalë jo të mira për të

Presidenti serb Aleksandar Vucic ka folur për rastin e tenistit serb Novak Gjokoviq në Australi gjatë një interviste në televizionin publik serb.


Ai tha se qeveria e tij e mbështeti Gjokoviqin me përgjegjësinë që ka dhe e cila është mbrojtja e qytetarëve serbë, por se mosmarrjen e vaksinës e konsideron papërgjegjshmëri, njofton Klan Kosova.

“Unë mendoj se nuk është e përgjegjshme të mos vaksinohesh, por unë s’jam personi që do t’i persekutoj ata që s’vaksionohen. Dhe kjo jo pse më nevojiten votat e tyre, qëndrimi im në këtë pikë është i qartë.

Vuçiq tha se vaksinimi ka shpëtuar mijëra jetë në Serbi dhe se institucionet janë përgjegjëse për situatën e krijuar me shumë qytetarë të pavaksinuar.

“Kjo do të thotë se ne kemi lejuar që të gjitha këto teori konspirative të përhapen nëpër rrjetet sociale, dhe të imponojmë disa tema qesharake, rezultate qesharake.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë