Loading…

Djuric flet për dialogun Kosovë – Serbi

  • 20/04/2017 | 10:12

Djuric flet për dialogun Kosovë – Serbi

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovën, Marko Gjuriq do të flasë sot në Institutin për Politikë Ndërkombëtare dhe Ekonomi në kuadër të Forumit të Ambasadorit, për gjendjen aktuale të dialogut në mes të Prishtinës dhe Beogradit.


Forumi i Ambasadorëve është  një konferencë diplomatike që mbahet një herë në dy muaj, organizuar nga Instituti për Politika Ndërkombëtare dhe Ekonomi, dhe është një mundësi për përfaqësuesit e korit diplomatik dhe të ftuar të tjerë të shquar të diskutojnë për çështjet aktuale socio-politike, raporton Tv Most.

Në forumin e sotëm pritet të marrin pjesë afro dyzet ambasadorë dhe përfaqësues të tjerë të huaja diplomatike në Beograd.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë