Djuric ia plotësoi dy dëshira t’fëmijërisë së Abazovic, të bëhej ‘basketbollist dhe serb’

Në ndeshjen e basketbollit të NBA’së mes Washington Wizards dhe Denver Nuggets në kryeqytetin amerikan para ndeshjes ishte hedhur vallja serbe dhe kënduar kënga ‘Këtu i thonë Serbi’. Prezent në këtë lloj ceremonie ishte ambasadori serb në SHBA Marko Djuric e pa fort kuptim e arsye edhe kryeministri teknik malazez Dritan Abazovic, transmeton Gazeta Metro. … Vazhdoni me leximin e Djuric ia plotësoi dy dëshira t’fëmijërisë së Abazovic, të bëhej ‘basketbollist dhe serb’