Loading…

Djuric përmend tre politikanët serb , të preferuarit e Albin Kurtit

  • 15/09/2019 | 13:31

Djuric përmend tre politikanët serb , të preferuarit e Albin Kurtit

Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovës, Marko Djuic, ka thënë se Nenad Rashic, Rada Trajkovic, dhe Slobodan Petrovic, janë ‘tre të preferuarit’ e Albin Kurtit për qeverinë e re, transmeton Gazeta Metro.


Djuric ka folur edhe për politikanët serbë të cilët në këto zgjedhje nuk garojnë në koalicion me Listën Serbe, duke thënë se ata po e pranojnë Kosovën si të pavarur.

Sipas tij janë disa të tillë që po e pranojnë Kosovën si shtet të pavarur, duke përmendur emrat e Nenad Rashicit, Rada Trajkovicit e Slobodan Petrovicit.

Ai thotë se të njëjtit janë edhe të preferuarit e Albin Kurtit për t’i marrë në qeverinë e re./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë