Loading…

Djuric: Përsëri dhe gjithmonë do të shkoj në Kosovë, ja si hyra atje

  • 27/03/2018 | 13:34

Djuric: Përsëri dhe gjithmonë do të shkoj në Kosovë, ja si hyra atje

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Djuric, ka thënë se pretendimet e autoriteteve në Prishtinë për shkaqet e arrestimit, janë vetëm arsyetime.


Ai tha se e ka për detyrë zyrtare të merret me popullin serb në Kosovë, andaj askush nuk mund të e ndalë të shkoj atje, përcjellë GazetaMetro.net

“Unë e Selakovic ishim për të kryer detyrat, për të folur me serbët për. Edhe tani ju them, përsëri do të shkoj gjithmonë, gjithmonë do të shkoj atje”, ka thënë Djuric.

“Unë kam hyrë atje më veturë, sipas rregullave me dhe dokumenteve përkatëse. Kam lajmëruar ardhjen mbi 72 orë më herët”, ka shtuar ai.

Të gjithë përfaqësuesit serbë morën mesazhin se e qartë se në Kosovë askush dhe asnjëherë nuk do të mund të bëjë Ollujën dhe Pljesakun e ri. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë