Loading…
Djuric: Serbia do të marr territor nga Kosova dhe do të zgjerohet
  • 10/08/2018 | 17:30

Djuric: Serbia do të marr territor nga Kosova dhe do të zgjerohet

Drejtori i të ashtuquajturës zyrës për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Marko Djuric, ka folur për marrëveshjen përfundimtare me Kosovën dhe përfitimet e Serbisë nga kjo.


Ai ka thënë se arritja e një marrëveshjeje me Kosovën është shumë larg dhe vështirë e arritshme, po se nëse arrihet një marrëveshja, atëherë Serbia do të marrë shumëçka, transmeton gazetametro.net

“Mos lejoni të ju gënjejë ndokush se me marrëveshje, nga e cila jemi larg me milje, do të keni më pak se sa që keni ta. Me një marrëveshje të tillë Serbia, që ka shumë gjasë të mos arrihet, por nëse arrihet, serbët në Kosovë mund të kenë vetëm më shumë”, ka thënë ai, shkruan B92.

Ai gjithashtu ka thënë se në rast se arrihet marrëveshja, Serbia do të ketë më shumë territore, prona, fuqi institucionale dhe ndihmë financiare. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë