Loading…

Djuric: Ushtrinë e Kosovës duhet ta ç’armatosë NATO’ja

  • 04/12/2018 | 23:18

Djuric: Ushtrinë e Kosovës duhet ta ç’armatosë NATO’ja

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën, Marko Gjuriq, ka thënë sonte se në rast të formimit ë Ushtrisë së Kosovës, KFOR-i dhe NATO do të duhej ta çarmatosnin po në atë moment.


“Formimi i Ushtrisë është e drejtuar kundër Serbisë. Serbët po mbahen si pengje në Kosovë dhe kjo bën presion kundër Serbisë”, ka thënë ai për rts, transmeton Koha.net.

Sipas fjalëve të tij, Serbia po bën çdo gjë ta ruajë jetën e njerëzve në Kosovë, por nga Prishtina çdo ditë ka veprime gjithnjë e më të këqija.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë