Loading…
Djurici ultimativ: S’ka zgjidhje për Kosovën pa marrëveshje me Serbinë
  • 12/10/2018 | 12:51

Djurici ultimativ: S’ka zgjidhje për Kosovën pa marrëveshje me Serbinë

Zgjidhje për çështjen e Kosovës nuk ka pa marrëveshje me Serbinë, ka deklaruar sot drejtori i të ashtq. Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Djuric, duke theksuar se Serbia dëshiron zgjidhje kompromis dhe se nuk do të pranojë kurrëfarë propozimi poshtëruar për zgjidhje.

Ai ka thënë se braktisja e djeshme e konferencës për politikë të jashtme e të sigurisë së BE-së në Vjenë delegacioni i parlamentit serb për shkak të mënyrës në të cilën është prezantuar Kosovë, tregon se asgjë nuk është zgjidhur, transmeton gazetametro.net.

“Kjo tregon se zgjidhje për çështjen e Kosovës nuk ka pa serbinë. Ata të jenë shpallur njëanshëm shtet i pavarur e të mendojnë se me Serbinë nuk duhet të bisedojnë, se u mjafton që dikush ua ka rrahur supet, kjo kurrëfarë zgjidheje nuk sjell”, ka thënë ai për TV-në serbe Pink.

Ai ka thënë se “Serbia ka dinjitet” dhe ka cituar kryetari e Serbisë Aleksandar Vucic se “Serbia nuk do të pranojë kurrëfarë poshtërimesh rreth çështjes së Kosovës dhe propozime poshtëruese për zgjidhje./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë