Loading…

‘Do ta kujtojmë gjithmonë’, deputeti suedez: Liridona ishte një person i mahnitshëm që vlerësohej nga të gjithë ata që e njihnin

  • 03/12/2023 | 19:41

‘Do ta kujtojmë gjithmonë’, deputeti suedez: Liridona ishte një person i mahnitshëm që vlerësohej nga të gjithë ata që e njihnin

Deputeti në parlamentin suedez, Magnus Jakobsson, ka vizituar lokalin “Lejos Cafe” që është hapur për Liridona Ademajn.


Jakobsson theksoi se Liridonën do ta kujtojnë me ngrohtësi, pasi siç tha ai, ishte person që vlerësohej nga të gjithë.

“Sot kemi vizituar memorialin e Liridonës në Lejas Café. Shumë erdhën dhe lanë lule dhe ndezën qirinj. Një moment i denjë përkujtimi”, shkroi Jakobsson.

 

“Liridonën do ta kujtojmë me ngrohtësi. Ajo ishte një person i mahnitshëm që vlerësohej nga të gjithë ata që e njihnin. U prehësh ne paqe!”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë