Loading…

Do takohej me aleatin rus, ministri i jashtëm i Bjellorusisë vdes papritur

  • 26/11/2022 | 17:42

Do takohej me aleatin rus, ministri i jashtëm i Bjellorusisë vdes papritur

Ministri i Jashtëm i Bjellorusisë, Vladimir Makei, ka ndërruar jetë ditën e sotme.


Lajmin e ka dhënë zëdhënësi i ministrisë, Anatoli Glaz. por nuk dha detaje të mëtejshme për shkakun e vdekjes së ministrit.

Bjellorusia vijon të jetë aleate e Rusisë në pushtimin e saj ndaj Ukrainës. Mësohet se ministri i Jashtëm i Kremlinit, Sergei Lavrov, do të zhvillonte një takim me homologun e tij bjellorus të hënën.

Por ky i fundit ka ndërruar jetë papritur në moshën 65-vjeçare, siç raportojnë mediet e huaja.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë