Loading…

‘Do të kujtohesh gjithmonë’:Fatmir Spahiu kujton Adem Mikullovcin në një vjetorin e humbjes së tij

  • 15/09/2021 | 17:11

‘Do të kujtohesh gjithmonë’:Fatmir Spahiu kujton Adem Mikullovcin në një vjetorin e humbjes së tij

Aktori i mirënjohur sot pati një vjetorin e v dekjes.

Adem Mikullovci njihet si një ndër aktorët më të dashur të Teatrit dhe skenës kinematografike të Kosovës, shkruan lajmi.net.

Adem Mikullovci (lindur në Vushtrri, Kosovë) është një aktor dhe politikan shqiptar.

Si aktor, ai mori pjesë në plejadën e aktorëve të ish -Teatrit Krahinor Popullor të Kosovës (tani Teatri Kombëtar i Kosovës).

Fatmir Spahiu, aktori i njohur sot ka kujtuar Adem Mikullovcin përmes një postimi në rrjete sociale duke e quajtur atë koleg e mik të afërt.

“U bënë një vit nga v dekja e axhës Adem, aktorit të madh dhe kolegut të dashur e të afërt. Do të kujtohesh gjithonë”.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë